Aktualności

Wolsztyn - Samochodowe domino

Data publikacji 14.03.2023

Samochodowe domino to efekt chwili nieuwagi mieszkanki Tuchorzy poruszającej się Oplem Astrą. W miniony poniedziałek kobieta na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu spowodowała kolizję, w której oprócz jej auta uszkodzone zostały dwa inne samochody.

13.03.2023 r. ok.godz. 15:30 na ulicy Gajewskich w Wolsztynie kierująca Oplem Astra 34-letnia mieszkanka Tuchorzy nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającej ją Toyoty Yaris doprowadzając do najechania na jej tył. Auto na skutek uderzenia najechało z kolei na  Seata, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

W ten sposób uszkodzone zostały trzy uczestniczące w kolizji pojazdy. Policjanci przybyli na miejsce, na podstawie wyjaśnień uczestników zdarzenia ustalili jego przebieg. Kierujący poddani zostali badaniu stanu trzeźwości, które we wszystkich przypadkach potwierdziło, że byli oni trzeźwi. Żaden z uczestników szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Za spowodowanie kolizji kierująca Oplem ukarana został 1500-złotowym mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują do zmotoryzowanych o bezwzględne zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Utrzymanie właściwego odstępu może w podobnch sytuacjach decydować o doprowadzeniu do kolicji, bądź jej uniknięciu.

  • Ulica Gajewskich. Unieruchomione, stojące na jezdni pojazdy uczestniczące w kolizji. Obok strażacy i gapiowie. Przed samochodami widoczny wóz strażacki.
Powrót na górę strony