Aktualności

Wolsztyn - Pożegnanie przechodzących na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej i kom. Rafała Płóciniczaka

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci i pracownicy cywilni wolsztyńskiej jednostki policji pożegnali w minionym tygodniu dwoje współpracowników. Z mundurem pożegnał się dyżurny, kom. Rafał Płóciniczak, na zasłużoną emeryturę przeszła też Pani Halina Andrzejewska, pracownik Zespołu Finansów, Transportu i Informatyki.

W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie ze służbą oraz pracą pożegnali się funkcjonariusz Zespołu Dyżurnych komisarz Rafał Płóciniczak oraz pracownik Zespołu Finansów, Transportu i Informatyki Pani Halina Andrzejewska. Obie uroczystości, podczas których pożegnano przechodzących na emeryturę odbyły się w sali konferencyjnej, a udział w nich wzięli koleżanki i koledzy oraz kierownictwo wolsztyńskiej jednostki policji. Pożegnania stały się okazją do złożenia wielu podziękowań za wspólnych kilkadziesiąt lat służby i pracy. Bohaterowie tych uroczystości nie kryli wzruszenia, czemu trudno się dziwić w kontekście zaangażowania w realizację obowiązków, które wykonywali włączając się w sprawne funkcjonowanie jednostki.

Komisarz Rafał Płóciniczak zdjął mundur po 27 latach aktywności zawodowej, której poświęcił się między innymi w Wojsku Polskim i Policji. W dniu przejścia na emeryturę w uznaniu zasług na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielkopolskiej Policji odznaczony został srebrnym medalem NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, który odebrał z rąk Piotra Grzesia Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wolsztynie.

Podniosła atmosfera i wzruszenie towarzyszyły także pożegnaniu wieloletniego pracownika cywilnego KPP w Wolsztynie - Pani Haliny Andrzejewskiej. Żegnający ją w imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych pełniący obowiązki Komendanta podinsp. Krzysztof Krawczyk powiedział: Kończący się dziś okres aktywności zawodowej, który - w co trudno uwierzyć - trwał 45 lat, to między innymi niemal 21 lat, które przypadło na pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie. Przez ten czas dała się Pani poznać, jako sumienny i oddany pracownik. Takie podejście gwarantowało wysoką jakość pracy, a jednocześnie miało niebagatelny wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku urzędu, jakim jest nasza jednostka. Dzięki takiej postawie zyskała Pani w oczach wielu osób zasłużone uznanie i szacunek. Dziś pragnę za to serdecznie podziękować!”.

Szacownym emerytom dziękując za lata wspólnej służby i pracy życzymy realizacji dalszych planów i zamierzeń, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 • Uroczystość pożegnania przechodzącej na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej. Na pierwszym planie bohaterka uroczystości, obok współpracownicy z podinspektorem Krzysztofem Krawczykiem na czele.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącej na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącej na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej. Komendant wręcza okolicznościowy adres.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącej na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej. Przemowa bohaterki uroczystości.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę komisarza Rafała Płóciniczaka. Komendant w towarzystwie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji odczytuje list gratulacyjny.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę komisarza Rafała Płóciniczaka. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji odczytuje treść okolicznościowego ryngrafu.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę komisarza Rafała Płóciniczaka. Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Wolsztynie honoruje emeryta srebrnym medalem związkowym.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
 • Uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę komisarza Rafała Płóciniczaka. Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Wolsztynie pozuje do zdjęcia z odznaczonym policjantem-emerytem.
  Pożegnanie przechodzących na emeryturę
Powrót na górę strony