Aktualności

Powiat - Trudne warunki na drogach. Jedźmy ostrożnie!

Data publikacji 06.03.2023

Zimowa aura spowodowała, że warunki jazdy stały się dziś trudniejsze. Policjanci kilkukrotnie interweniowali w związku ze zgłaszanymi kolizjami. Na szczęście nikt z uczestników tych zdarzeń nie odniósł poważniejszych obrażeń.

06.03.2023 r. od wczesnych godzin porannych sypnęło śniegiem, a drogi i miejskie ulice stały się mniej przyjazne dla zmotoryzowanych. W takich warunkach bezwzględnie konieczne dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu jest odpowiednie przygotowanie go do drogi, szczególnie zapewnienie sobie pełnego pola widzenia poprzez usunięcie z szyb śniegu i lodu, dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
 
Równie istotna jest szybka adaptacja każdego kierowcy do jazdy w zimowych realiach i „przestawienie się” na styl jazdy odpowiedni do aury.
 
Część kierujących, którzy dziś wyjechali swoimi pojazdami niestety o tym zapomniała, co przełożyło się na zaistnienie trzech kolizji. Wielu ze zmotoryzowanych miało też kłopoty z opanowaniem pojazdów na śliskiej nawierzchni wpadając w poślizgi, które szczęśliwie nie przełożyły się na spowodowanie zdarzenia drogowego.
 
Zdarzenia, do których doszło na naszych drogach na szczęście nie przełożyły się na powstanie obrażeń u ich uczestników. Żaden z kierujących nie był też pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują – jedźmy ostrożnie !

fot. Patryk Kaczmarek www.wlkp112.pl

  • Miejsce kolizji - samochód ciężarowy w rowie. Obok strażacy podczas działań.
    Jedźmy ostrożnie!
  • Uszkodzony w wyniku kolizji ford focus stojący na poboczu przy drodze krajowej nr 32.
    Jedźmy ostrożnie!
Powrót na górę strony