Aktualności

Przemęt - Zmiany w przemęckim posterunku

Data publikacji 22.02.2023

Dwudziesty i dwudziesty pierwszy lutego były niezwykle ważnymi dniami dla policjantów Posterunku Policji w Przemęcie. Stało się tak za sprawą przechodzącego na emeryturę asp.sztab. Roberta Jakowczyca oraz powołanego na jego miejsce st.asp. Daniela Kudłaszyka. Żegnający się z mundurem były kierownik będzie mógł skupić się na aktywnościach, na które zwykle brakowało mu czasu, zadaniem nowo powołanego kierownika, będzie kontynuacja działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Przemęt.

20.02.2023 r. na emeryturę przeszedł długoletni Kierownik Posterunku Policji w Przemęcie asp. sztab. Robert Jakowczyc. Żegnający się z jednostką policjant rozpoczął swą służbę w 1998 roku i przez niemal dwa lata służył w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po tym okresie trafił do wolsztyńskiej jednostki, a następnie do PP w Przemęcie, którego został kierownikiem. Żegnający go przełożeni podziękowali za lata służby życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz realizacji każdego z życiowych zamierzeń.

Następnego dnia Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier powołał na wakujące stanowisko st. asp. Daniela Kudłaszyka, dotychczasowego funkcjonariusza przemęckiego posterunku. Policjant odebrał rozkaz o powołaniu na kierownicze stanowisko z rąk Komendanta podczas spotkania w jego gabinecie. Nowo powołany kierownik dziękując za zaufanie zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by mieszkańcy gminy Przemęt oraz turyści czuli się tu bezpieczni.

Powrót na górę strony