Aktualności

Powiat - Policjanci zabezpieczali 31. Finał WOŚP

Data publikacji 30.01.2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W niedzielę, jak co roku na ulicach naszych miejscowości pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Nad ich bezpieczeństwem czuwało kilkudziesięciu policjantów w patrolach zmotoryzowanych i pieszych. Tegoroczny finał, podobnie jak poprzednie minął bardzo bezpiecznie.

29.01.2023 r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz Posterunków Policji w Siedlcu i Przemęcie wzięli udział w zabezpieczeniu 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia mundurowi od wczesnych godzin rannych patrolowali ulice Wolsztyna oraz innych miejscowości, w których widoczni byli wolontariusze WOŚP. Tegoroczna zbiórka przebiegała pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Podobnie jak w latach ubiegłych dzień rozpoczął się od „odprawy” z wolontariuszami. Podczas spotkania zorganizowanego w sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury, gdzie mieścił się sztab imprezy policyjny profilaktyk, asp. Katarzyna Kucharczak przypomniała zebranym o zasadach bezpiecznego kwestowania oraz zwróciła uwagę na ich bezpieczeństwo, jako pieszych uczestników ruchu.

Tegoroczny finał był bardzo spokojny i nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem kwestujących. Bezpiecznie było także podczas imprez organizowanych w ramach WOŚP - koncertów i innych przedsięwzięć, które zabezpieczane były przez policjantów. Niedziela okazała się więc dniem, który zdominowały uśmiechy nie tylko kwestujących, ale także pełniących służbę policjantów oraz wszystkich darczyńców, którzy z pewnością odczuli siłę wspólnego działania na rzecz potrzebujących pomocy.

  • Ulica w centrum miasta. Policjantka stojąca przy radiowozie oznakowanym  pozuje do fotografii z dwiema kwestującymi na rzecz WOŚP dziewczynkami. Wszystkie osoby są uśmiechnięte.
    Policjanci zabezpieczali 31. Finał WOŚP
  • Sala widowiskowa Wolsztyńskiego Domu Kultury. Policjantka stoi na scenie z mikrofonem w ręku. W drugiej ręce trzyma białe kartki papieru. Obok niej stoi pracownica domu kultury.
    Policjanci zabezpieczali 31. Finał WOŚP
  • Sala widowiskowa Wolsztyńskiego Domu Kultury. Policjanta przechodzi między rzędami foteli i wręcza wolontariuszom ulotki z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa.
    Policjanci zabezpieczali 31. Finał WOŚP
Powrót na górę strony