Aktualności

Wolsztyn - Błyskawicznie przekazana informacja

Data publikacji 05.01.2023

Motto policjantów „Pomagamy i Chronimy” może być rozumiane na wiele różnych sposobów. Przekonali się o tym mundurowi, którzy wczoraj pełnili służbę patrolową. Z policjantami skontaktowała się przedstawicielka jednego z poznańskich laboratoriów diagnostycznych prosząc o przekazanie informacji o krytycznym wyniku badania mieszkanki Wolsztyna.

04.01.2023 r. ok.godz. 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie odebrał telefon z laboratorium diagnostycznego w Poznaniu z prośbą o natychmiastową pomoc.

Pracownica laboratorium poinformowała dyżurnego o tym, że nie może skontaktować się z mieszkanką Wolsztyna, u której w wyniku przeprowadzonych badań odnotowany krytyczny poziom potasu. W opinii rozmówczyni wolsztynianka powinna jak najszybciej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.

Dyżurny skierował pod wskazany adres policjantów Wydziału Prewencji pełniących tego dnia służbę patrolową. Policjanci dotarli do mieszkania wolsztynianki już po kilku minutach od zgłoszenia.

Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu był tylko jej mąż. Policjanci przekazali mu informację z laboratorium, sugerując niezwłoczny kontakt z lekarzem. Mężczyzna podziękował za przekazanie informacji i zapewnił, że gdy żona wróci do mieszkania natychmiast skontaktują się z lekarzem.

  • Bok radiowozu oznakowanego z widoczną gwiazdą policji oraz okalającym ją napisem POMAGAMY I CHRONIMY
Powrót na górę strony