Aktualności

Starkowo - Kolizja na przejeździe kolejowym

Data publikacji 30.12.2022

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w Starkowie, gdzie kierujący samochodem osobowym doprowadził do kolizji z pociągiem. Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych.

29.12.2022 r. ok.godz. 14:30 na przejeździe kolejowym w Starkowie doszło do zderzenia pociągu z Peugeotem 106. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący autem osobowym 70-letni mieszkaniec tej miejscowości nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd, w momencie, gdy znajdował się na nim pociąg relacji Leszno – Wolsztyn. W efekcie auto uderzyło w bok pociągu.

Pomimo znaczących uszkodzeń samochodu kierujący nim mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń. Nie ucierpiał też nikt z pasażerów i obsługi pociągu.

Policjanci zbadali alkotestem kierowcę samochodu oraz maszynistę – w obu wypadkach urządzenie wskazało, że mężczyźni byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych i 10 punktami karnymi.

fot. OSP Przemęt

  • Widok na tory kolejowe. Na pierwszym planie, patrząc od lewej strony dwie idące w kierunku pociągu osoby, znak drogowy STOP i Krzyż św. Andrzeja oraz uszkodzony w wyniku kolizji samochód stojący przy torach. W dalszym planie stojący pociąg. Obok lokomotywy dwaj strażacy.
    Kolizja na przejeździe kolejowym
Powrót na górę strony