Aktualności

Wielka Wieś - Poszukiwania zaginionej kobiety

Data publikacji 16.11.2022

Wolsztyńscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie dotyczące zaginięcia 71-letniej mieszkanki Wielkiej Wsi. Trwające w ciągu minionej nocy działania z użyciem drona oraz psa tropiącego, w których uczestniczyli policjanci i strażacy nie przyniosła efektu. Sytuacja zmieniał się dziś po godzinie siódmej rano.

Z treści przekazanego wczoraj wieczorem zgłoszenia wynikało że kobieta ok.godz. 16:00 wyszła z domu i przez kilka kolejnych godzin do momentu zawiadomienia o jej zaginięciu nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta ubrana była w czerwony polar, szare spodnie i pomarańczowe buty typu kroksy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że zaginiona wykazuje objawy  choroby Alzheimera. Policjanci za pośrednictwem mediów społecznościowych i portalu Wolsztyn 112 poprosili o kontakt osoby, które widziały  zaginioną i mogłyby pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu.

W nocy kilkudziesięciu policjantów i strażaków oraz rodzina i inne osoby szukali zaginionej. Działania wspamagane były przez operatora drona z kamerą termowizyjną i przewodnika psa służbowego z Poznania. Poszukiwania prowadzone był w kompleksach leśnych w okolicy miejsca zamieszkania zaginionej, na polach oraz w rejonie pobliskiego jeziora.

Dziś rano około godziny 07:00 policjanci zostali powiadomieni przez rodzinę zaginionej o jej odnalezieniu. Kobieta przebywała na polu kilkaset metrów od swego domu. Była przemoczona i zziębnęta ale jej życiu bezpośrednio nic nie zagrażało. Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast przemiescili się we wskazany rejon i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Seniorka została przebadana i udzielono jej niezbędnej pomocy. W celu przeprowadzenia kolejnych badań przewieziono ją do wolsztyńskiego szpitala. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że nie będzie potrzeby, by musiała być długotrwale hospitalizowana.

Policjanci dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w poszukiwania zaginionej.

Powrót na górę strony