Aktualności

Przemęt/Siekówko - Narkotyki i alkohol za kierownicą

Data publikacji 14.11.2022

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie dwukrotnie interweniowali wobec uczestników ruchu drogowego, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu i narkotyków. W obu przypadkach kierującym zakazano dalszej jazdy oraz wszczęto postępowania, których materiały trafią do sądu. Karą może być wysoka grzywna, a nawet więzienie.

10.11.2022 r. ok.godz. 21:30 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie miejscowi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego VW Sharanem 35-letniego mieszkańca tej miejscowości. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, wskazujące na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Ponieważ badanie przeprowadzone pod kątem obecności alkoholu w organizmie kierowcy wykluczyło taką możliwość, policjanci doprowadzili mężczyznę do szpitala w Wolsztynie, gdzie przeprowadzone zostały badania moczu na obecność narkotyków.

Badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, dając pozytywny wynik w kierunku obecnych w moczu narkotyków. Analiza pobranej próbki wskazała na marihuanę, amfetaminę, metamfetamine i ecstasy. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i poinformowali go o wszczęciu postepowania, którego materiały przekazane zostaną do sądu z wnioskiem o ukaranie.

W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że jazda pod wpływem narkotyków, to nie jedyne przewinienie kierowcy. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ zostały mu wcześniej zatrzymane. Kara, z jaką musi się liczyć to nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Tego samego dnia ok.godz. 23:30 w Siekówku miała miejsce kolejna interwencja, której tłem był alkohol spożyty przez uczestnika ruchu drogowego. W tej sytuacji uwaga policjantów skupiła się na kierującym rowerem mężczyźnie. Jego sposób jazdy zafrapował mundurowych, czego efektem było zatrzymanie go do kontroli. Mężczyzna, którym okazał się 64-letni mieszkaniec tej miejscowości, jak wykazało badanie alkotestem miał w swym organizmie 1,28 promila alkoholu.

Karą w takiej sytuacji jest grzywna w wysokości 2.500 zł. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, a policjanci poinformowali go, że w sprawie przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające. Materiały postępowania przekazane zostaną do sądu, gdzie zapadnie decyzja dotycząca konsekwecji, jakie poniesie nieodpowiedzialny cyklista.

Powrót na górę strony