Aktualności

Powiat - Wszystkich Świętych - podsumowanie akcji

Data publikacji 02.11.2022

Policyjna akcja prewencyjna w okresie dnia Wszystkich Świętych, która w tym roku realizowana jest od 28 października do 2 listopada dobiega końca. W Wolsztynie oraz na terenie całego powiatu w rejony cmentarzy oraz na drogi dojazdowe do nekropolii skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego. W trakcie pięciodniowych działań nie odnotowano ani jednego wypadku, były natomiast dwie kolizje.

Podczas sześciodniowych działań policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, co jest godne podkreślenia szczególnie w kontekście większego niż zazwyczaj natężenia ruchu pojazdów.

W trakcie akcji doszło do 2 kolizji, w których odniesione przez uczestników obrażenia ciała nie zagrażały bezpośrednio ich życiu i zdrowiu. Oba zdarzenia miały dwie cechy wspólne - nie doszło do nich w rejonie cmentarzy, a ich „uczestnikami” oprócz kierujących były zwierzęta leśne. Policjanci obecni w czasie działań na cmentarzach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie odnotowali zdarzeń o charakterze kryminalnym, w tym szczególnie często występujących w tym okresie kradzieży i kradzieży kieszonkowych.

Na wysoką ocenę zachowań kierowców podczas akcji cieniem kładą się wyniki dzisiejszej (2 listopada) akcji TRZEŹWOŚĆ. Policjanci, którzy od wczesnych godzin rannych kontrolowali stan trzeźwości zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego zmuszeni byli do zakazania dalszej jazdy trojgu kierującym samochodami osobowymi. Pomiędzy godziną 06:00, a 09:00 na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie i w Gościeszynie mundurowi zatrzymali kierujących BMW, Fiatem i Citroenem, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wyniki kontrolowanych kierowców oscylowały pomiędzy 0,12 mg/l, a 0,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a tłumaczeniem był spożyty dzień wcześniej alkohol, którego obecności w organizmie nie odczuwali siadając za kierownicą.

Podsumowując akcję można stwierdzić, że działania prewencyjne wolsztyńskiej Policji, a szczególnie obecność umundurowanych funkcjonariuszy w wielu newralgicznych miejscach naszego powiatu przyczyniły się do ograniczenia liczby odnotowanych zdarzeń zarówno kryminalnych jak i drogowych.

  • Dwaj umundurowani policjanci idą chodnikiem wzdłuż cmentarza. Po prawej stronie widoczny radiowóz oznakowany.
    Powiat - Wszystkich Świętych - podsumowanie akcji
Powrót na górę strony