Aktualności

ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy

Data publikacji 23.09.2022

W miniony czwartek, w ramach działań ROAD SAFETY DAYS, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Niestety znaczna część kierowców zatrzymana tego dnia do kontroli drogowej jechała zbyt szybko.

Wczoraj - w czwartek 21 września - w ramach akcji ROAD SAFETY DAYS policjanci WRD kontrolowali prędkość, z jaką zmotoryzowani poruszali się po drogach powiatu wolsztyńskiego. Głównym celem działań było eliminowanie wykroczeń i zachowań uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policyjne analizy wskazują na znaczący wpływ zachowań kierowców, w tym świadome przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, na obserwowaną obecnie wysoką dynamikę zdarzeń w ruchu drogowym. Następstwem tej obserwacji są realizowane na terenie całej Wielkopolski działania ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie tego typu zjawisk.

Mundurowi kontrolowali ruch na wyznaczonych trasach organizując na nich statyczne posterunki kontroli.

Podczas akcji, policjanci zatrzymali do kontroli 36 kierujących pojazdami. Każdy z nich został zbadany pod kątem stanu trzeźwości. Spośród kontrolowanych kierowców 35 zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, w tym 29 za przekroczenie prędkości. Wśród zatrzymanych tego dnia do kontroli nie było kierujących, którzy przekroczyli prędkość na poziomie skutkującym zatrzymaniem prawa jazdy na 3 misięce.

Działania ROAD SAFETY DAYS realizowane są m.in. w oparciu o plan działań Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz "Wizję Zero" zakładającą ograniczanie do jak najniższych wartości liczbę ofiar smiertelnych w wypadkach drogowych.

 
  • Policjant Wydziału Ruchu Drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdów na drodze krajowej nr 32
    ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy
Powrót na górę strony