Aktualności

Błotnica - Kolejne spotkanie z Seniorami

Data publikacji 22.09.2022

W minionym tygodniu przedstawicielki Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowały kolejne w ostatnim czasie spotkanie z seniorami. Tym razem zaplanowano je w Domu Dziennego Pobytu SENIOR+ w Błotnicy. Głównym celem spotkania było przekazanie seniorom informacji niezbędnych do unikania zagrożeń, jakie mogą spotkać ich ze strony przestępców. Omówione zostały również zasady dotyczące przechowywania leków zdrowego trybu życia.

14.09.2022 r. w Domu Dziennego Pobytu SENIOR+ w Błotnicy zorganizowane zostało kolejne w ostatnim czasie spotkanie, na które seniorzy zaprosili przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie.

Podobnie, jak kilka dni wcześniej podczas spotkania w Siedlcu głównym celem spotkania było przybliżenie osobom starszym sposobów działania przestępców, których efektem są przestępstwa i wykroczenia popełniane na szkodę seniorów. Policjantka przybliżyła stosowane przez oszustów metody „na wnuczka”, „na urzędnika”, „policjanta”, czy „na legendę”. Zebrani mieli też okazję do wysłuchania uwag dotyczących zakupów za pośrednictwem Internetu oraz na tzw. pokazach lub domach w przypadku wizyty akwizytorów i domokrążców.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie omówiła zagrożenia wynikające z chorób przenoszonych przez kleszcze oraz przypomniała podstawowe zasady dotyczące przechowywania i stosowania leków. Szczególną uwagę zebranych skierowała na choroby wirusowe i możliwości ochrony przed nimi.

Na zakończenie każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał poradnik „Bezpieczne życie seniora”.

  • Policjantka pozuje do pamiątkowej fotografii z uczestniczką spotkania. Obie kobiety są uśmiechnięte, seniorka trzyma w ręku otrzymane od policjantki poradniki dl a seniorów.
    Kolejne spotkanie z Seniorami
  • Sala w Dziennym Domu Senior +. Seniorzy w trakcie uczestnictwa w spotkania z policjantką i przedstawicielką Sanepidu.
    Kolejne spotkanie z Seniorami
  • Sala w Dziennym Domu Senior +. Seniorzy w trakcie uczestnictwa w spotkania z policjantką i przedstawicielką Sanepidu.
    Kolejne spotkanie z Seniorami
Powrót na górę strony