Aktualności

Grójec Wielki - Sankcje za pośpiech za kierownicą

Data publikacji 15.09.2022

Pośpiech, który towarzyszył dziś młodemu mężczyźnie jadącemu przez Grójec Wielki okazał się brzemienny w skutki. Policjanci kontrolujący prędkość w tym właśnie miejscu ustalili, że kierowca poruszał się znacząco szybciej, niż pozwalały na to przepisy. W efekcie ukarany został wysoką grzywną i na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie codziennych służb podejmują działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom uczestnikom ruchu drogowego. Wśród tych działań prowadzone są kontrole prędkości, z jaką poruszają się kierowcy. Dzieje się tak z uwagi na to, że szybka jazda zwiększa ryzyko spowodowania kolizji lub wypadku, a w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia decyduje m.in. o rozmiarach obrażeń ciała jego uczestników.  

Dziś – 15 września – w Grójcu Wielkim kierujący Skodą 21-letni mieszkaniec Starego Widzimia poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością znacząco przekraczającą prędkość dozwoloną przepisami. Użyty przez funkcjonariuszy miernik wskazał 124 km/h w miejscu, w którym mężczyzna mógł jechać maksymalnie ponad dwa razy wolniej.  Kierowca został zatrzymany do kontroli.

Efektem policyjnej interwencji był mandat w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił na 3 miesiące prawo jazdy. Pośpiech okazał się w tym przypadku bardzo kosztowny. Następstwa mogły być poważniejsze, gdyby kierowca doprowadził do kolizji lub wypadku, bądź sam ucierpiał w wyniku jazdy z taką prędkością. Niebezpieczeństwo było realne, ponieważ w trakcie pomiaru prędkości dojeżdżał do mostu i zwężenia drogi pokonując pewien odcinek środkiem jezdni.

Policjanci w takich sytuacjach przypominają zmotoryzowanym o konsekwencjach jazdy z nadmierną prędkością i jak zawsze apelują o bezpieczne zachowanie na drodze.

  • Widok ekranu wideorejestratora. Na ekranie widoczne auto, pod nim wyświetlona prędkość 124 km/h i data.
    Sankcje za pośpiech za kierownicą
Powrót na górę strony