Aktualności

Karpicko - Spotkanie profilaktyczne pod hasłem "Seniorze, bądź bezpieczny"

Data publikacji 06.09.2022

W minioną sobotę w Karpicku odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Organizatorami przedsięwzięcia, w którym uczestniczyli miedzy innymi wolsztyńscy policjanci był Sołtys Karpicka wraz z Radą Sołecką oraz Wolsztyńska Rada Seniorów. Inicjatywa stała się okazją do przekazania wielu informacji dotyczących najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów.

03.09.2022 r. w Karpicku zorganizowane zostało spotkanie profilaktyczne, którego celem było wskazanie zagrożeń, na które najczęściej narażeni są ludzie starsi. Organizatorami spotkania byli sołtys Karpicka i Rada Sołecka oraz Wolsztyńska Rada Seniorów.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście - a jednocześnie prelegenci - reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie. Ponadto z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele wolsztyńskiej Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.

Podczas spotkania seniorzy mieli okazję do wysłuchania krótkich prelekcji na temat przestępstw i wykroczeń popełnianych na szkodę osób starszych. Wśród poruszanych tematów omówiono szczególnie oszustwa, w tym również oszustwa internetowe. Policjanci w ramach programów edukacyjnych „Seniorze, bądź bezpieczny!” i „Haki na cyberataki” przypomnieli również o wykorzystywanych nieprzerwanie przez przestępców metodach „na wnuczka” i „na policjanta”, wspomnieli też o zagrożeniach dotyczących bankowości elektronicznej. Seniorzy wysłuchali również prelekcji przygotowanej przez przedstawicieli Straży Pożarnej i Straży Miejskiej dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Rozmowa na ten temat uzmysłowiła obecnym, jak istotna jest wiedza w tym zakresie, w sytuacji, gdy stajemy się świadkami np. wypadku drogowego.

Każdy z obecnych mógł otrzymać przygotowane na tą okazję przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu materiały edukacyjne, broszury, poradniki oraz drobne gadżety.

Z uwagi na ważkość tematu bezpieczeństwa osób starszych policjanci planują podobne spotkania już w najbliższym czasie. Serdecznie zachęcany do udziału w nich wszystkie zainteresowane osoby.

 • Spotkanie profilaktyczne w Karpicku zorganizowane pod hasłem Seniorze, bądź bezpieczny. Dwaj umundurowani policjanci pozują do zdjęcia w towarzystwie jednej z uczestniczek spotkania.
  #1
 • Spotkanie profilaktyczne w Karpicku zorganizowane pod hasłem Seniorze, bądź bezpieczny. Policjant z mikrofonem w ręku podczas prelekcji. Uczestnicy spotkania siedzą za stołami i słuchają prelekcji.
  #2
 • Spotkanie profilaktyczne w Karpicku zorganizowane pod hasłem Seniorze, bądź bezpieczny. Policjantka zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowy pozują do zdjęcia na tle białego baneru akcji SENIORZE BĄDŹ BEZPIECZNY oraz granatowego baneru KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W POZNANIU.
  #3
 • Spotkanie profilaktyczne w Karpicku zorganizowane pod hasłem Seniorze, bądź bezpieczny. Policjantka-profilaktyk z mikrofonem w ręku podczas prelekcji. Uczestnicy spotkania siedzą za stołami i słuchają prelekcji.
  #4
 • Spotkanie profilaktyczne w Karpicku zorganizowane pod hasłem Seniorze, bądź bezpieczny. Stół z wyeksponowanymi na nim materiałami edukacyjnymi i gadżetami.
  #5
Powrót na górę strony