Aktualności

Solec - Poważne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą

Data publikacji 05.09.2022

Poważnymi obrażeniami mieszkańca Moch zakończyła się nieodpowiedzialna zabawa, jaką urządzili sobie minionej nocy trzej nastolatkowe z Moch. Podczas brawurowej jazdy samochodem po murawie boiska w Solcu kierujący nim młody mężczyzna doprowadził do wywrócenia auta, które przygniotło pasażera. Skutki zdarzenia prawdopodobnie byłyby znacząco mniejsze, gdyby nie fakt, że pasażer podróżował na … dachu samochodu.

04.09.2022 r. ok.godz. 23:30 w Solcu doszło do zdarzenia, w wyniku którego poważnie ranny został niespełna 19-letni mieszkaniec Moch. Skierowani na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie ustalili, że do zdarzenia doszło na miejscowym boisku, a jego uczestnikami byli kierujący i dwaj pasażerowie Audi A4.

Na miejscu niezbędnej pomocy rannemu udzielali już ratownicy medyczni oraz strażacy. Mundurowi w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że podczas brawurowej jazdy kierujący Audi 19-letni mieszkaniec Moch stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W efekcie auto przygniotło pasażera, który chwilę wcześniej znajdował się na … dachu jeżdżącego po boisku samochodu. Drugi z pasażerów, który był wewnątrz pojazdu wyszedł z opresji bez szwanku.

Auto, jak relacjonowali świadkowie zostało postawione na koła, a kierujący nim nastolatek odjechał w kierunku Moch.

Rannego nastolatka przewieziono do wolsztyńskiego szpitala. Zdiagnozowano u niego złamania w obrębie miednicy oraz kości lewej ręki.

Policjanci po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pojechali w kierunku, w którym oddalił się kierujący Audi. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został zatrzymany na terenie Moch, a następnie doprowadzony do policyjnego aresztu. Badane alkotestem wykazało, że był pod wpływem alkoholu (0,60 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego wyjaśniane będą wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

fot. Wolsztyn112.info

  • Boisko sportowe.Sceneria nocna. Kilka wozów strażackich, obok nich strażacy i kilka postronnych osób. Na murawie lezy ranny w zdarzeniu młody mężczyzna. Twarze obecnych i sylwetka rannego są zanonimizowane.
    Solec - Poważne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą
Powrót na górę strony