Aktualności

Wroniawy - Mandat za prędkość i grzywna za wykroczenie sprzed lat

Data publikacji 08.08.2022

Kontrola drogowa podjęta wobec kierującego BMW mężczyzny zakończyła się jego zatrzymaniem, bowiem jak się okazało był on poszukiwany przez sąd w Jeleniej Górze. Powodem podjęcia interwencji przez policjantów była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się mężczyzna w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek, 7 sierpnia we Wroniawach.

07.08.2022 r. ok.godz. 09:30 na ul. Wolsztyńskiej we Wroniawach policjanci kontrolujący prędkość jazdy kierowców w terenie zabudowanym zwrócili uwagę na jadące w ich kierunku BMW. Ponieważ auto jechało 69 km/h postanowili zatrzymać do kontroli kierującego nim mężczyznę.

Kierujący, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Puław został poinformowany o popełnionym wykroczeniu, a następnie wylegitymowany. Podczas sprawdzenia w systemie informatycznym policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w związku z popełnionym w 2018 roku wykroczeniem, za które do chwili obecnej nie poniósł odpowiedzialności.

Policjanci skontaktowali się z jeleniogórskim sądem i ustalili, że mężczyzna jest zobowiązany do zapłacenia grzywny w wysokości 2.000 złotych lub odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności.  

Finałem policyjnej kontroli był w tych okolicznościach nie tylko 200-złotowy mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości i 2 punkty karne ale również 2000 złotych grzywny, jakie mężczyzna przelał na konto sądu za wykroczenie sprzed czterech lat.

Powrót na górę strony