Aktualności

Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów

Data publikacji 21.07.2022

Wczoraj – 20 lipca - wolsztyńscy policjanci spotkali się z seniorami z Domu Dziennego Pobytu SENIOR+ rozmawiając o najczęściej popełnianych na ich szkodę przestępstwach. W spotkaniu uczestniczyła także przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie oraz kadra placówki. Celem podjętych działań było wyposażenie seniorów w wiedzę niezbędną do unikania zagrożeń.

20.07.2022 r. wolsztyńscy policjanci spotkali się z seniorami rozmawiając o najczęściej popełnianych na ich szkodę przestępstwach, jakimi są oszustwa, w tym oszustwa internetowe.

Głównym celem spotkania było przybliżenie osobom starszym sposobów działania przestępców, których efektem są czyny karalne popełniane na szkodę seniorów. Policjanci podczas spotkań omówili najczęściej stosowane przez oszustów metody, tj.  „na wnuczka”, „na urzędnika”, „policjanta”, czy „na legendę”.

W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie, która omówiła zagrożenia wynikające w panujących obecnie wysokich temperatur oraz przypomniała podstawowe zasady dotyczące przechowywania i stosowania leków.

Na zakończenie poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem na drogach w odniesieniu do kierujących, jak i pieszych. Każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał poradnik „Bezpieczne życie seniora” oraz opaskę odblaskową.

 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy naprzeciw nich stojący policjant podczas prelekcji.
  #1Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy naprzeciw nich stojąca przedstawicielka Sanepidu podczas prelekcji.
  #2Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy. Uczestnicy spotkania są tłem dla wyeksponowanej na pierwszym planie okładki poradnika Bezpieczne życie Seniorów.
  #3Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy naprzeciw nich siedzący na krześle policjant Wydziału Kryminalnego podczas prelekcji.
  #4Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy. Do każdego z nich podchodzi policjant wręczając poradnik pt. Bezpieczne życie Seniora.
  #5Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na kanapach i fotelach ustawionych w literę C siedzą seniorzy. Pośród nich przedstawicielka Sanepidu rozdająca torby na zakupy z logotypem PSS-E w Wolsztynie.
  #6Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Na ustawionych obok siebie fotelach siedzą dwie kobiety, pomiędzy nimi - rozmawiając - pochyla się policjantka. W tle pozostali uczestnicy spotkania w rozmowach kuluarowych.
  #7Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
 • Pomieszczenie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Wolsztynie. Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
  #8Wolsztyn - Policjanci z wizytą wśród seniorów
Powrót na górę strony