Aktualności

Wolsztyn/Błocko - ODNALEZIONY NASTOLATEK !!!

Data publikacji 16.07.2022

ODNALEZIONY NASTOLATEK !!! Szczęśliwie zakończyły się działania poszukiwawcze za zaginionym mieszkańcem Nowej Soli. Chłopak jest cały i zdrowy. Został przekazany rodzicom.

 

Po całonocnych poszukiwaniach zaginionego nastolatka, w których uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów i strażaków odnaleziono go w okolicy Błocka. Mężczyzna był zziębnięty i głodny, jednak nic mu się nie stało - był cały i zdrowy.

Informacje o zaginionym zaczęły docierać do mundurowych od wczesnych godzin rannych, po opublikowaniu komunikatu w Internecie. Dzięki temu udało się ustalić, że mężczyzna  przemieszczał się pieszo ul. Lipową w Wolsztynie w kierunku Komorowa. Przeszukujących okolice jeziora Wolsztyńskiego i Berzyńskiego oraz Wolsztyna i najbliżej położonych miejscowości funkcjonariuszy skierowano w ten rejon.

Kilkadziesiąt minut później policjanci otrzymali kolejną, niezwykle cenną informację. Przekazała ją mieszkanka Strzyżewa. Kobieta podrózując z rodziną samochodem zauważyła idącego poboczem młodego mężczyznę. Wiedząc z mediów społecznościowych o poszukiwaniach postanowiła mu się przyjrzeć. Dało to błyskawiczny efekt, ponieważ rozpoznała w nim zaginionego nastolatka. Kobieta nie tylko przekazała informację policjantom, ale także  zaopiekowała się chłopakiem pozostając z nim do czasu przyjazdu na miejsce mundurowych oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Policjanci potwierdzili tożsamość nastolatka i natychmiast przekazali informację o odnalezieniu jego rodzicom.

Policjanci dziękują strażakom i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w akcję poszukiwawczą. Bezcenny okazał się odzew kilkuset internautów, którzy udostępnili komunikat zamieszczony na stronie internetowej KPP w Wolsztynie oraz na portalu Wolsztyn 112. Wszystko to złożyło się na szczęśliwy finał poszukiwań i możliwość przekazania rodzicom ich syna.

Powrót na górę strony