Aktualności

Wolsztyn - Tragiczny poranek nad jeziorem Wolsztyńskim

Data publikacji 04.07.2022

W niedzielę w godzinach porannych wolsztyńscy policjanci otrzymali informację o dryfujących w jeziorze Wolsztyńskim zwłokach. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji ustalili, że ofiarą utonięcia jest 43-letnia mieszkanka Wolsztyna. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

03.07.2022 r. ok.godz. 07:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał przekazaną za pośrednictwem linii alarmowej 112 informację, z treści której wynikało, że przebywający w wolsztyńskim parku mężczyzna podczas spaceru zauważył dryfujące w jeziorze ciało.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Prewencji. W momencie podjęcia czynności ciało znajdowało się w wodzie zaledwie kilka metrów od linii brzegowej. Na brzegu w pobliżu miejsca tragedii leżała odzież kobiety. Mundurowi zabezpieczyli teren, gdzie doszło zdarzenia i pod nadzorem prokuratora przeprowadzili jego oględziny.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że ofiarą była 43-letnia wolsztynianka. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczone zostały do badań sekcyjnych, na podstawie których możliwe będzie dokładne  ustalenie przyczyny śmierci.

fot. wolsztyn112.info

  • Park miejski w Wolsztynie. Na pierwszym tle samochody służbowe Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji. Obok pojazdów funkcjonariusze biorący udział w interwencji. W tle czerwony parawan przesłaniający niewidoczne na zdjęciu zwłoki kobiety. Zdjęcie podpisane: Jakub Mazurek Wolsztyn112.info
    Tragiczny poranek nad jeziorem Wolsztyńskim
Powrót na górę strony