Aktualności

Przemęt - Brawura i alkohol, a finał tragiczny

Data publikacji 24.06.2022

W czwartkowy wieczór w Przemęcie kierujący Mercedesem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. Jak się okazało kierowca był pijany. Ranny w zdarzeniu pasażer auta trafił do szpitala, natomiast kierowca do policyjnego aresztu. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

23.06.2022 r. ok.godz. 22:30 na ul. Rzemieślniczej w Przemęcie kierujący Mercedesem 22-letni  mieszkaniec Siekowa w następstwie niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W efekcie auto dachowało, uszkadzając dwa inne, zaparkowane nieopodal pojazdy.

W wyniku zdarzenia, pasażer Mercedesa – 29-letni mieszkaniec Siekowa z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala. Niestety, kierowca, jak ustalili policjanci, znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało u mężczyzny 0,55 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo pobrana została od niego do badań krew.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a on sam został doprowadzony do policyjnego aresztu. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Sprawca zdarzenia musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, w tym z pozbawieniem wolności do 3 lat.

  • Sceneria nocna. Ulica. Na pierwszym planie widoczny uszkodzony, leżący na boku samochód. Za nim po lewej stronie dwa zaparkowane przed domami pojazdy. Po prawej stronie na jezdni fragment wozu strażackiego. W oddali sylwetki dwóch stojących na ulicy osób.
    Brawura i alkohol, a finał tragiczny
Powrót na górę strony