Aktualności

Powodowo - Zatrzymany dzięki czujności policjantki wracającej po służbie do domu

Data publikacji 02.06.2022

Zgłoszenie o pojeździe poruszającym się bez tablic rejestracyjnych przekazane przez będącą po służbie policjantkę z KPP w Nowym Tomyślu zapoczątkowało działania policjantów, których efektem było zatrzymanie znajdującego się pod wpływem alkoholu kierowcy. Badanie alkotestem wykazało u niego niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania w Polsce został, więc doprowadzony do policyjnego aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

01.06.2022 r. ok.godz. 19:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o Peugeocie poruszającym się drogą pomiędzy Siedlcem i Powodowem bez tablic rejestracyjnych. Na samochód zwróciła uwagę policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wracajaca po zakończonej służbie do domu. Z informacji wynikało również, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.

We wskazany rejon skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W Powodowie zauważyli opisany pojazd jadący w ich kierunku. Policjanci zawrócili i pojechali za Peugeotem, a następnie zatrzymali kierującego nim do kontroli.  

Zachowanie zatrzymanego mężczyzny już na pierwszy rzut oka wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało 1,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,89 promila). Ponieważ mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć powodu braku tablic rejestracyjnych pojazd został sprawdzony w systemach informatycznych Policji. Ustalono w ten sposób, że nie został on skradziony. Dalsza weryfikacja pozwoliła na ustalenie, że auto nie jest ubezpieczone, jak również dopuszczone do ruchu na terenie Polski.

Mężczyzna do niedawna mieszkający na terenie gminy Siedlec z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa, a jednocześnie obecny brak stałego miejsca zamieszkania w Polsce został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dziś po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. W trakcie przeprowadzonych z jego udziałem czynności usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Za popełnione wykroczenie ukarano go mandatem w wysokości 1500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu może trafić do więzienia na 2 lata.

  • Policyjny areszt. Policjant doprowadza osadzonego, który ma założone kajdanki na rękach trzymanych z tyłu do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
    Niemal trzy promile i brak dopuszczenia do ruchu
Powrót na górę strony