Aktualności

Wolsztyn - Dwa zdarzenia drogowe w 30 minut

Data publikacji 23.05.2022

W piątkowy wieczór w Wolsztynie doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których wspólnym mianownikiem była jazda z prędkością niedostosowaną do panujących warunków drogowych. W pierwszym zdarzeniu ranny został pasażer auta, który doznał złamania ręki, w drugim uszkodzony został samochód.

20.05.2022 r. ok.godz. 22:15 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Lipowej w Wolsztynie. Skierowany na miejsce patrol WRD ustalił, że kierujący Mercedesem 36-letni mieszkaniec Wolsztyna nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego uderzył ogrodzenie dwóch posesji. Od kierowcy i znajdującego się w aucie pasażera wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala , gdzie udzielono im pomocy medycznej, a od kierującego pobrano krew do badań. Pasażer doznał obrażeń w postaci złamania ręki.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego. W przypadku potwierdzenia obecności alkoholu w organizmie kierującego poniesie odpowiedzialność również z tego tytułu.

Tego samego wieczora, kilkadziesiąt minut później na Alei Niepodległości w Wolsztynie kierujący Volkswagenem Golfem 30-letni obywatel Gruzji w następstwie niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym Audi S4, którym kierował mieszkaniec Niałka Wielkiego. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Kierujący Volkswagenem został zatrzymany w areszcie do czasu wszczęcia postępowania w trybie przyspieszonym.

Finalnie ukarany został mandatem karnym gotówkowym w wysokości 1100 zł i zwolniony z aresztu.

fot. Wolsztyn112.Info

  • Sceneria nocna. Miejsce zdarzenia drogowego . Dwóch umundurowanych policjantów stoi przy uszkodzonym samochodzie. Na drugim planie wóz strażacki i karetka pogotowia oraz dwaj strażacy.
    Wolsztyn - Dwa zdarzenia drogowe w 30 minut
  • Sceneria nocna. Aleja Niepodległości w Wolsztynie - wiadukt nad torami. Na tle barierek stoi uszkodzony samochód z uniesioną pokrywą silnika. Liczne wgniecenia lewej strony pojazdu. Na przeciw niego widoczna przednia część innego samochodu.
    Wolsztyn - Dwa zdarzenia drogowe w 30 minut
Powrót na górę strony