Aktualności

Tuchorza - Kolizja z udziałem kierujacej Oplem i małoletniej rowerzystki

Data publikacji 29.04.2022

Kierująca samochodem osobowym kobieta najechała na na rowerzystkę, która w następstwie zdarzenia z ogólnymi potłuczeniami przetransportowana została do szpitala. Uczestniczkami kolizji okazały się mieszkanki Tuchorzy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, którego materiały z wnioskiem o ukaranie trafią do sądu.

29.04.2022r. ok.godz. 08:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Tuchorzy.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierująca Oplem Astra 35-letnia tej miejscowości dojeżdżając do skrzyżowania, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającej ją rowerzystki doprowadziła do najechania na nią.

Policjanci zbadali kobietę pod kątem trzeźwości. Przeprowadzone alkotestem badanie wykazało, że była trzeźwa.

Rowerzystka - 11-letnia mieszkanka Tuchorzy z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do wolsztyńskiego szpitala. Szczęśliwie obrażenia okazały się niegroźne i po udzieleniu jej pomocy medycznej dziewczynka została wypisana do domu.

W konsekwencji zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej Oplem kobiecie i poinformowali ją o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

W przypadku popełnienia wykroczenia polegającego na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym możliwe jest wymierzenie grzywny w wysokości do 30.000 złotych

  • Samochód Opel Astra, którym poruszała się sprawczyni zdarzenia
    Kolizja z udziałem kierujacej Oplem i małoletniej rowerzystki
  • Ogólne ujęcie miejsca zdarzenia. Widoczne pojazdy uczestniczące w kolizji, sylwetki dwóch osób stojących przy samochodzie osobowym oraz stojący w dalszym planie pojazd ciężarowy.
    Kolizja z udziałem kierującej Oplem i małoletniej rowerzystki
  • Widok na uszkodzony rower leżący na podłożu.
    Kolizja z udziałem kierujacej Oplem i małoletniej rowerzystki
Powrót na górę strony