Aktualności

Powiat - Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (NURD)

Data publikacji 15.04.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w kończącym się tygodniu przeprowadzili kolejną edycję działań kontrolno-prewencyjnych skierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Podobnie jak podczas marcowych działań uwaga mundurowych skupiła się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, w szczególności pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W trakcie całodniowej akcji policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji.

W tym tygodniu policjanci WRD pełniący służbę na terenie powiatu wolsztyńskiego przeprowadzili działania profilaktyczne pod kryptonimem  " NURD - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Mundurowi obserwujący ruch w okolicach przejść dla pieszych 11 razy interweniowali wobec kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy jechali z nadmierną prędkością. Kierujący, którzy przekraczali dozwoloną prędkość karani byli mandatami.

Wykroczeń nie ustrzegli się również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi podjęli 7 interwencji wobec pieszych i 8 wobec rowerzystów stosując pouczenia bądź mandaty karne.

Działania zaowocowały ujawnieniem 34 wykroczeń popełnionych tego dnia przez uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podczas każdej kontroli apelowali do zmotoryzowanych o bezpieczną jazdę, natomiast do pieszych o rozwagę przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominali również o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym i ograniczeniach dotyczących korzystania przez tą grupę uczestników ruchu drogowego z telefonów komórkowych.

  • Dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań NURD. Jeden z funkcjonariuszy mierzy prędkość jadących pojazdów miernikiem TruCam. Posterunek wystawiony w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych.
    "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Powrót na górę strony