Aktualności

Stary Widzim - Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 11.04.2022

Do zdarzenia z udziałem pieszego na oznakowanym przejściu doszło wczoraj (w niedzielę 10 kwietnia) w Starym Widzimiu. Potrącony mężczyzna doznał szczęśliwie niegroźnych obrażeń ciała. Kierująca samochodem kobieta była trzeźwa. Niestety tego samego nie mógł o sobie powiedzieć pieszy w organizmie którego znajdowało się 1,78 promila alkoholu.

10.04.2022 r. ok.godz. 21:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego, do którego doszło w Starym Widzimiu. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Mundurowi ustalili, że kierująca Citroenem 24-letnia mieszkanka Kębłowa potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 36-letniego mieszkańca Starego Widzimia. Mężczyzna doznał rany ciętej głowy, jednak obrażenie okazało się niegroźne dla jego życia. Policjanci zbadali stan trzeźwości obojga uczestników zdarzenia. Badanie alkotestem wykazało, że kierująca samochodem była trzeźwa, natomiast w organizmie pieszego znajdowało się 1,78 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

Kobieta za spowodowanie kolizji ukarana została mandatem w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Powrót na górę strony