Aktualności

Zderzenie w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 11.04.2022

Młody mężczyzna podejmując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa poruszającej się na wprost kobiecie doprowadzając do zderzenia pojazdów. Ranne zostały kierująca i pasażerka prawidłowo jadącego auta. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około południa na drodze W 305 za miejscowością Karpicko. Policjanci zatrzymali kierowcy Forda prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

09.04.2022 r. ok.godz. 12:00 na skrzyżowaniu drogi W305 z drogą w kierunku Ruchockiego Młyna doszło do zdarzenia z udziałem kierujących Fordem Mondeo i Citroena C5.

Skierowani na miejsce policjanci WRD ustalili, że kierujący Fordem 22-letni mieszkaniec Powodowa podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Citroenem C5 22-letniej mieszkance Rostarzewa doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Od kierujących pobrano krew do badań pod kątem obecności w organizmie alkoholu lub podobnie działającego środka. Kobieta i jej pasażerka przewiezione zostały do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Lekarze stwierdzili u rannych m.in. stłuczenia barku i żeber oraz uraz nadgarstka.

Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy na parkingu strzeżonym. Kierującemu Fordem mężczyźnie zatrzymano też prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego wyjaśniane będą okoliczności zdarzenia. Od poczynionych ustaleń, w tym szczególnie rodzaju obrażeń, jakich doznały obie kobiety zależeć będą konsekwencje, jaki poniesie sprawca zdarzenia.

Policjanci apelują do kierujących i przypominają, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których dochodzi na terenie powiatu wolsztyńskiego. W ubiegłym roku na ogólną liczbę 364 kolizji i wypadków aż 84 miały miejsce w efekcie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. W takich przypadkach rozwaga i - większa niż zazwyczaj - ostrożność za kierownicą mogą zadecydować o doprowadzeniu do zdarzenia lub o jego uniknięciu.

fot. WLKP112.PL/ Patryk Kaczmarek

  • Dwa pojazdy - Ford i Citroen uszkodzone w wyniku zderzenia na skrzyżowaniu. Policjant przy jednym z aut zapisuje uszkodzenia. Na drugim planie wóz strażacki i stojący obok niego dwaj strażacy.
    Zderzenie w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu
Powrót na górę strony