Aktualności

Wolsztyn - Na naukę o bezpieczeństwie pieszych nigdy nie jest za ... wcześnie

Data publikacji 08.04.2022

Policjanci KPP w Wolsztynie odwiedzili w minioną środę wolsztyński żłobek, gdzie spotkali się z dziećmi oraz ich opiekunami. Do wizyty, podczas której maluchy mogły między innymi usłyszeć jak bezpiecznie przejść prze ulicę, doszło dzięki zaproszeniu, jakie do policjantów skierowała dyrektor żłobka. Podjęta inicjatywa dałam wyraz temu, że właściwych zachowań na drodze warto uczyć od najmłodszych lat.

06.04.2022 r. na zaproszenie Pani dyrektor w wolsztyńskim żłobku pojawili się policjanci KPP w Wolsztynie – funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich mł.asp. Katarzyna Kucharczak oraz dzielnicowy asp.sztab. Michał Leśnik.

Wizyta policjantów była dla maluchów sporą atrakcją, ponieważ mogły z bliska zobaczyć sprzęt, jakim dysponują mundurowi, w tym policyjny radiowóz.

Spotkanie nie było jednak wyłącznie okazją do poznania zawodu policjanta. Tego dnia równie ważnym tematem było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Policjanci wyposażeni w mini przejście dla pieszych oraz znaki drogowe wspólnie z dziećmi ćwiczyli właściwe zachowania pieszych uczestników ruchu drogowego.

Ćwiczenia okazały się dla dzieci świetną zabawą, a jednocześnie pierwszą poważną lekcją bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Maluchy błyskawicznie przyswajały przekazywane przez policjantów wiadomości, wśród których były między innymi rozpoznawanie i reakcja na kolory na sygnalizatorze świetlnym.

Lekcja z udziałem policjantów z pewnością zostanie zapamiętana na długo, a w przyszłości z pewnością zaowocuje bezpieczeństwem podczas miejskich wycieczek Na zakończenie każde z dzieci otrzymało na pamiątkę, a równocześnie do cedziennego użytkowania element odblaskowy w postaci zawieszki.

fot. www.zlobekwolsztyn.pl

 • Na naukę o bezpieczeństwie pieszych nigdy nie jest za ... wcześnie. Zdjęcie grupowe policjantów i dzieci.
  #1
 • Policjantka demonstruje elementy umundurowania.
  #2
 • Policjanci pozują do wspólnego zdjęcia z dziećmi
  #3
 • Dzieci stoją przy przeszklonych drzwiach obserwując radiowóz podczas nadawania sygnałów świetlnych
  #4
 • Wnętrze sali w żłobku. Dwoje dzieci, którym towarzyszy policjantka demonstruje właściwe przejście po oznakowanym przejściu dla pieszych
  #5
 • Policjantka rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
  #6
 • Zdjęcie grupowe dzieci i policjantów, którzy przeprowadzili z nimi zajęcia.
  #7
Powrót na górę strony