Aktualności

Stary Widzim - Wroniawy - Kolizje w piaskowych chmurach

Data publikacji 05.04.2022

Wczoraj na drodze wojewódzkiej 305 pomiędzy Starym Widzimiem i Wroniawami doszło do kilku następujących po sobie zdarzeń, których przyczyną były trudne warunki atmosferyczne oraz niedostosowanie prędkości jazdy do tych warunków i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

04.04.2022 r. ok.godz. 14:30 na drodze wojewódzkiej 305 pomiędzy Starym Widzimiem i Wroniawami doszło do kilku następujących po sobie zdarzeń. Ich przyczyną były trudne warunki atmosferyczne wynikające z silnego wiatru, który nawiewał na drogę piasek z okolicznych pól wpływając na ograniczenie widoczności, oraz niedostosowanie prędkości jazdy do tych warunków i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami przez kierujących.

Skierowani na miejsce policjanci WRD ustalili, że kierująca Chewroletem kobieta – 26-letnia mieszkanka Wroniaw najechała na tył poprzedzającego ją Peugeota 308 kierowanego przez mieszkankę Solca. Oba pojazdy zostały uszkodzone, jednakże kierujące nimi kobiety nie odniosły poważniejszych obrażeń i jak wykazały badania były trzeźwe.

Niestety pierwsze zdarzenie okazało się preludium do kolejnych, bowiem w Chewroleta uderzył po chwili Opel Astra kierowany przez mieszkańca Wroniaw. Tu podobnie, jak we wcześniejszym przypadku kierujący nie odniósł poważniejszych obrażeń i był trzeźwy.

Na tym samym odcinku drogi doszło do kolejnego zdarzenia. Na zatrzymanego z uwagi na sytuację drogową Fiata najechała kierująca Fordem kobieta. Uderzone przez nią auto przemieściło się uszkadzając stojącą przed nim Kię Rio. W tym przypadku przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Policjanci nie mieli zastrzeżeń, co do stanu trzeźwości kobiety.

W efekcie zdarzeń policjanci nałożyli na ich sprawców mandaty karne oraz zatrzymali dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin. W tym czasie wyznaczone zostały objazdy drogami alternatywnymi.

fot. Patryk Kaczmarek WLKP112.pl, Artur Jankowiak Wolsztyn112.INFO

 • Miejsce zdarzenia drogowego. Ograniczona przez chmury piasku widoczność. Po lewej stronie unieruchomione i uszkodzone w kolizji pojazdy, po prawej radiowóz oznakowany.
  Kolizje w piaskowych chmurach
 • Miejsce zdarzenia drogowego. Ograniczona przez chmury piasku widoczność. Na pierwszym planie radiowóz policyjny, obok niego strażak, za nim kilka pozostałych osób - uczestników zdarzenia oraz osób postronnych. Ze względu na unoszący się w powietrzu piasek ludzie chronią twarze w kapturach.
  Kolizje w piaskowych chmurach
 • Miejsce zdarzenia drogowego. Ograniczona przez chmury piasku widoczność. Pięć stojących jeden za drugim pojazdów. Jednym z nich jest policyjny radiowóz. W pobliżu, od strony pobocza sylwetki kilku osób. Na przeciwległym pasie ruchu kontur pojazdu ciężarowego.
  Kolizje w piaskowych chmurach
 • Miejsce zdarzenia drogowego. Ograniczona przez chmury piasku widoczność. Unieruchomione pojazdy na tle których, plecami do robiącego zdjęcie stoi kilka osób. Wśród nich umundurowany strażak.
  Kolizje w piaskowych chmurach
Powrót na górę strony