Aktualności

Przemęt - Wysoka cena kolizji pod wpływem alkoholu

Data publikacji 04.04.2022

Nieodpowiedzialność i brak poszanowania norm prawnych i społecznych, jakimi popisał się w minioną sobotę mieszkaniec Przemętu mogły doprowadzić do tragedii na drodze. Mężczyzna kierując rowerem pod wpływem alkoholu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą. Szczęśliwie obaj uczestnicy zdarzenia wyszli z niego bez poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 3600 złotych.

02.04.2022 r. ok.godz. 16:00 na ul. Kasztelańskiej w Przemęcie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i motocyklisty. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący rowerem 34-letni mieszkaniec Przemętu w trakcie wykonywanego manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu na wprost motocykliście, którym okazał się 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.

Policjanci w trakcie podjętej interwencji zbadali mężczyznę pod kątem obecności alkoholu w jego organizmie. Jak ustalono mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a użyty wobec niego alkotest wykazał 0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,84 promila alkoholu w organizmie). Obaj mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń i nie było potrzeby zadysponowania na miejsce kolizji Zespołu Pomocy Doraźnej.

Finałem zdarzenia była wysoka grzywna, jaka ukarany został cyklista. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 3600 złotych.

  • Motocykl i rower uszkodzone w wyniku zdarzenia. Za pojazdami częściowo widoczne sylwetki uczestników zdarzenia.
    Przemęt - Kolizja pod wpływem alkoholu
Powrót na górę strony