Aktualności

Wolsztyn - Za nami kolejna akcja znakowania rowerów WIBEROO

Data publikacji 28.03.2022

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek 24 marca wolsztyńscy policjanci przeprowadzili w swojej siedzibie kolejną akcję znakowania rowerów. Chęć udziału w niej zadeklarowało kilkudziesięciu właścicieli jednośladów. Akcja ma charakter cykliczny. Najbliższe znakowanie rowerów zaplanowano już w kwietniu.

24.03.2022 r. wolsztyńscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Akcja realizowana jest w ramach projektu Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych, w którym w Wielkopolskiej Policji powstała usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę. E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie, jako zaginionych.

Chętni do przystąpienia do programu mieli możliwość wcześniejszej telefonicznej rejestracji, podczas której określana była godzina stawiennictwa w wolsztyńskiej jednostce policji oraz przekazywane zostały podstawowe informacje na temat znakowania.

Podczas akcji oznakowano niemal 30 rowerów. Kolejne znakowanie, na które policjanci już dziś zapraszają chętnych, odbędzie się już w kwietniu. O dokładnym terminie poinformujemy na stronie internetowej KPP w Wolsztynie.

  • Babcia i dwaj wnukowie - uczestnicy akcji znakowania rowerów. Właściciele jednośladów na tle policyjnych radiowozów pozują do zdjęcia. Jeden z chłopców gestem uniesionego ku górze kciuka okazuje swoje zadowolenie.
    WIBEROO
Powrót na górę strony