Aktualności

Powiat - Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (NURD)

Data publikacji 18.03.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w miniony czwartek kolejną edycję działań kontrolno-prewencyjnych skierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Tym razem uwaga mundurowych skupiła się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, w szczególności pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W trakcie całodniowej akcji policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji.

17.03.2022 r. policjanci WRD pełniący służbę na terenie powiatu wolsztyńskiego przeprowadzili działania profilaktyczne pod kryptonimem  " NURD - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Mundurowi obserwujący ruch w okolicach przejść dla pieszych 13 razy interweniowali wobec kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy jechali z nadmierną prędkością. Kierujący, którzy przekraczali dozwoloną prędkość karani byli mandatami.

Wykroczeń nie ustrzegli się również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi podjęli 9 interwencji wobec pieszych i 7 wobec rowerzystów stosując pouczenia bądź mandaty karne.

Działania zaowocowały ujawnieniem 34 wykroczeń popełnionych tego dnia przez uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podczas każdej kontroli apelowali do zmotoryzowanych o bezpieczną jazdę, natomiast do pieszych o rozwagę przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominali również o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym i ograniczeniach dotyczących korzystania przez tą grupę uczestników ruchu drogowego z telefonów komórkowych.

Powrót na górę strony