Aktualności

Kaszczor - Oszustwo przy zakupie sprzętu AGD

Data publikacji 17.03.2022

Wolsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie oszustwa, którego ofiarą padł mieszkaniec Kaszczoru. Mężczyzna zakupił za pośrednictwem Internetu wyposażenie AGD, jednakże zamówionego towaru nie otrzymał. Straty, jakie poniósł to niemal tysiąc złotych. Karą za tego typu przestępstwo jest do 8 lat więzienia.

16.03.2022 r. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przyjęli zgłoszenie przestępstwa, o którym zawiadomił mieszkaniec Kaszczoru. Mężczyzna składając zawiadomienie wyjaśnił, że w styczniu przeszukując Internet natknął się na stronę sklepu oferującego sprzęt AGD. Mężczyznę zainteresował komplet wysokiej jakości garnków oraz czajnik elektryczny.

Tego samego dnia złożył zamówienie i przelał na wskazany rachunek bankowy żądaną kwotę – w sumie niemal 1000 złotych. Niestety bardzo szybko okazało się, że transakcja może okazać się dla kupującego bardzo ryzykowna. Kolejne próby kontaktu ze przedstawicielem sklepu – najpierw telefoniczne, później mailowe – okazywały się nieskuteczne.

Mężczyzna po niemal dwumiesięcznym oczekiwaniu na dostarczenie zakupionego sprzęty postanowił złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Oszustwo, jako przestępstwo ujęte w kodeksie karnym sankcjonowane jest karą grzywny, a nawet pozbawieniem wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powrót na górę strony