Aktualności

Karpicko - Udając wolontariuszki zbierające "na Ukrainę", okradły seniorkę

Data publikacji 02.03.2022

Oszuści pomimo tego, że od lat niezmiennie posługują się tymi podobnymi metodami nieprzerwanie znajdują kolejne ofiary swego przestępczego procederu. Szczególnie zagrożoną grupą społeczną są ludzie starsi, których łatwowierność, a czasami chęć udzielenia pomocy najczęściej wykorzystują przestępcy. Wczoraj dwie oszustki, które przekonały mieszkankę Karpicka, że prowadzą zbiórkę darów dla Ukrainy ukradły jej 2700 złotych. Za przestępstwo, którego się dopuściły grozi nawet kara więzienia.

01.03.2022 r. do wolsztyńskiej jednostki policji zgłosiła się 78-letnia mieszkanka Karpicka informując, że padła ofiarą oszustek, które ukradły jej pieniądze. Na podstawie relacji pokrzywdzonej ustalono, że do jej domu weszły dwie kobiety, które – jak przekonywały – prowadzą zbiórkę darów na rzecz objętej działaniami wojennymi Ukrainy.  Obie nieznajome miały nakrycia głowy i używały maseczek zasłaniających twarz.

Podczas rozmowy jedna z kobiet rozpostarła ponad głową chustę, którą chciała w ten sposób zademonstrować gospodyni. Miała być ona wyrazem wdzięczności przekazanym za ewentualną pomoc ze strony mieszkanki Karpicka. W rzeczywistości korzystająca z chwilowej przesłony druga kobieta niepostrzeżenie przeszła do innego pomieszczenia. Po krótkiej penetracji, nieznajoma, ukradła przechowywaną w szafie gotówkę – łącznie 2.700 złotych.

Bezpośrednio po kradzieży obie kobiety opuściły dom seniorki informując ją, że wrócą do niej za kilka dni większym samochodem. Na ulicy czekał na nie siedzący za kierownicą czarnego auta mężczyzna. Kobiety wsiadły do samochodu i odjechały w kierunku Wolsztyna. Chwilę później seniorka tknięta przeczuciem poszła do pokoju, w którym znajdowała się gotówka. W tan sposób zorientowała się, że niestety została okradziona.

Policjanci poszukują kobiet oraz ich wspólnika, którym za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. O kontakt z KPP w Wolsztynie proszone są osoby, które przebywały w rejonie ul. Wczasowej około godziny 14:00  i mogą przyczynić się do identyfikacji sprawców kradzieży.

Powrót na górę strony