Aktualności

Radomierz/Wolsztyn - Areszt tymczasowy dla podejrzanego o znęcanie

Data publikacji 09.02.2022

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 53-letniego mieszkańca Radomierza, podejrzanego o to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Agresor kilka dni wcześniej w następstwie policyjnej interwencji trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

08.02.2022 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 53-letniego mieszkańca Radomierza zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją interwencji, której tłem była przemoc domowa, podjętej w sobotę 5 lutego przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Przemęcie.

Policjanci ustalili, że awantury pomiędzy mężczyzną i jego żoną miały miejsce już wcześniej.

Kobieta złożyła w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Na tej podstawie ustalono, że do awantur dochodziło w jej domu, co najmniej od kilku miesięcy. W trakcie scysji mąż, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu groził jej pozbawieniem życia, poniżał ją, a także dopuszczał się przemocy fizycznej.

Mundurowi zatrzymali agresora i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu też zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną.

Wczoraj – 8 lutego – sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Konsekwencją popełnienia zarzucanego mu przestępstwa może być pozbawienie wolności do 5 lat.

  • Podejrzany o znęcanie mężczyzna podczas doprowadzenia do samochodu służbowego Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu. Mężczyzna konwojowany do Aresztu Śledczego, gdzie zostanie osadzony na 3 miesiące.
    Areszt tymczasowy dla podejrzanego o znęcanie
Powrót na górę strony