Aktualności

„Czy to Cię tłumaczy?”

Data publikacji 27.01.2022

Wolsztyńscy policjanci w związku z trwającą kampanią społeczną, realizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne pn. „Czy to Cię tłumaczy?” skierowane do pieszych, rowerzystów i kierujących. Policjanci przypominali kierowcom i pieszym o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz wręczali ulotki.

Przechodząc przez jezdnię czy torowisko i przeglądając telefon, przechodząc przez jezdnię w miejscu do tego niedozwolonym czy bez większego zastanowienia przebiegając przez ulicę nie myślisz o zagrożeniach i możliwych konsekwencjach swojego zachowania. Nie myślisz o nich również jadąc samochodem z nadmierną prędkością, niedostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze, jadąc „na zderzak” na autostradzie czy drodze ekspresowej, łamiąc przepisy za kierownicą. Czy pośpiech, sprawa do załatwienia lub roztargnienie Cię tłumaczy? W chwili, gdy zginie człowiek, nic Cię nie wytłumaczy.

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

Dziś policjanci wolsztyńskiej drogówki prowadzili kontrole i rozmowy z mieszkańcami naszego powiatu.

Podczas kontroli drogowych mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego informowali kierujących o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o przestrzeganiu limitów prędkości. Prowadzili również rozmowy z pieszymi oraz rowerzystami, w trakcie, których  przypominali o zmianach w przepisach ruchu drogowego.

Funkcjonariusze wręczali każdemu ulotkę informacyjną dotycząca nowych uregulowań w przepisach.

Pamiętaj!  ,, Na drodze Patrz i Słuchaj”!

 KGP/IL

  • Policjant wręcza ulotkę kierowcy czerwonego auta osobowego. Kierowca znajduje się wewnątrz auta, a ulotkę odbiera przez otwarte okno.
    „Czy to Cię tłumaczy?”
  • Policjant wręcza ulotkę kierowcy szarego auta osobowego. Kierowca znajduje się wewnątrz auta, a ulotkę odbiera przez otwarte okno.
    „Czy to Cię tłumaczy?”
Powrót na górę strony