Aktualności

Przemęt - Zatrzymany za usiłowanie kradzieży

Data publikacji 19.01.2022

W minioną sobotę policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mieszkańca gminy Góra podejrzewanego o kradzież różnego rodzaju artykułów chemicznych złożonych przez dostawcę przy markecie na ul. Kasztelańskiej w Przemęcie. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych chwilę po ucieczce z miejsca, w którym przepakowywał skradziony towar do swego samochodu. Policjanci poszukują wspólnika mężczyzny, który zbiegł na widok radiowozu. Obu mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

15.01.2022 r. ok.godz. 04:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o kradzieży artykułów chemicznych, do której doszło przy markecie na ul. Kasztelańskiej w Przemęcie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali pełniący służbę patrolową policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że skradzione zostały różnego rodzaju artykuły chemiczne złożone na paletach przez dostawcę towaru i przygotowane do wyłożenia na półki przez obsługę sklepu.

Po krótkiej penetracji przyległego terenu, na parkingu sąsiedniej posesji policjanci ujawnili Volkswagena Passata zarejestrowanego na terenie powiatu górowskiego. Przy aucie nie było nikogo, jednak w jego wnętrzu znajdowały się zapakowane w foliowe worki skradzione przedmioty.

Po chwili na miejsce dotarł kolejny patrol Wydziału Prewencji. Policjanci patrolując pobliskie ulice zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę. Bardzo szybko okazało się, że jest to właściciel porzuconego auta, a jednocześnie sprawca kradzieży. Mężczyzna, którym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Góra (województwo dolnośląskie) został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wolsztynie, gdzie policjanci osadzili go w policyjnym areszcie.

W trakcie przeprowadzonego z udziałem dwudziestolatka przesłuchania policjanci ustalili, że w kradzieży uczestniczył drugi mężczyzna – jego znajomy – który na widok nadjeżdżającego radiowozu zbiegł. Mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów, a jego zatrzymanie wydaje się kwestią czasu.

Warte około 2 400 złotych artykuły zostały zabezpieczone przez policjantów, by w konsekwencji trafić z powrotem na sklepowe półki.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Po jego zakończeniu zebrane materiały przekazane zostaną do sądu, który zadecyduje o sankcji dla obu mężczyzn. Karą za usiłowanie kradzieży może być nawet pozbawieniem wolności nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony