Aktualności

Chobienice - Decydowały centymetry!

Data publikacji 18.01.2022

Gwałtowny wiatr dał się wczoraj we znaki tak pieszym, jak i kierującym pojazdami. Do niebezpiecznego zdarzenia, w którym pierwszoplanową rolę odegrał właśnie wiatr doszło przed południem w Chobienicach, gdzie na jadącego Peugeota spadły gałęzie drzewa rosnącego przy drodze. Kierowca nie został ranny, choć od tragedii dzieliły go zaledwie centymetry.

17.01.2022 r. ok.godz. 11:00 dyżurny KPP w Wolsztynie skierował policjantów Wydziału Ruchu Drogowego do Chobienic, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem kierującego Peugeotem 308 41-letniego mieszkańca Szamotuł.

Zdarzenie, jak się okazało nie było jednak następstwem kolizji z innym uczestnikiem ruchu lub jazdy niezapewniającej panowania nad pojazdem. Doszło do niego za przyczyną silnego wiatru, który odłamał fragment drzewa rosnącego przy drodze.

Spadające gałęzie drzewa poważnie uszkodziły samochód, przebijając m.in. szybę czołową. Jedna z gałęzi zatrzymała się na wysokości obręczy kierownicy. Mężczyzna nie stracił panowania nad autem i zdołał je bezpiecznie zatrzymać.

Uszkodzone auto trafiło na lawetę, a obecni na miejscu strażacy oczyścili jezdnię z gałęzi i przywrócili pełną przejezdność na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia.

Kierujący samochodem mężczyzna mógł mówić o dużym szczęściu, ponieważ pomimo grozy tej sytuacji nie odniósł obrażeń ciała.

  • Stojący na jezdni samochód uszkodzony przez spadające gałęzie. Za samochodem widoczny radiowóz Policji oraz wóz strażacki.
    Chobienice - Decydowały centymetry!
  • Zbliżenie na szybę czołową samochodu uszkodzonego przez spadające gałęzie. Na zewnątrz widoczne końcówki dwóch konarów.
    Chobienice - Decydowały centymetry!
  • Wnętrze uszkodzonego samochodu. Jedna z gałęzi, które przebiły szybę zatrzymała się na kierownicy.
    Chobienice - Decydowały centymetry!
Powrót na górę strony