Aktualności

Przemęt-Sączkowo - Zdarzenie z udziałem kierujących Mitsubishi Carisma i Opla Insigni

Data publikacji 07.01.2022

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś rano pomiędzy Przemętem i Sączkowem. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów ranni zostali kierujący i pasażerka jednego z nich, których przetransportowano do szpitali w Wolsztynie i Kościane. Policjanci pracowali na miejscu przez kilka godzin, przywracając pełną przejezdność drogi ok.godz. 11:00.

07.01.2022 r. ok.godz. 07:00 na drodze pomiędzy Przemętem, a Sączkowem kierujący samochodem Mitsubishi Carisma 47-letni mieszkaniec Przemętu, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do zderzenia z Oplem Insignią którą kierował 27-letni mieszkaniec Przemętu.

W wyniku zdarzenia poważnym uszkodzeniom uległy oba pojazdy, a kierujący i pasażerka Mitsubishi zostali ranni. Oboje przewiezieni zostali do szpitali w Wolsztynie oraz Kościanie. Wstępnie stwierdzone obrażenia, to złamania kończyn u kierującego oraz pasażerki.

Kierujący Oplem Insignia nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. Od kierującego Mitsubishi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz obu pojazdów, a auto sprawcy zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 11:00.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w toku którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

  • Droga pomiędzy miejscowościami Przemęt i Sączkowo. Po prawej stronie dwa pojazdy na poboczu, na jezdni wóz straży pożarnej i karetka pogotowia. Na polu mężczyzna z plecakiem, na lewym poboczu mężczyzna w czarnej kurtce z kapturem.
    Zdarzenie z udziałem kierujących Mitsubishi Carisma i Opla Insigni
  • Droga pomiędzy miejscowościami Przemęt i Sączkowo. Na pierwszym planie dwa pojazdy na poboczu drogi. Po prawej stronie fragment wozu strażackiego i karetki pogotowia.
    Zdarzenie z udziałem kierujących Mitsubishi Carisma i Opla Insigni
  • Droga pomiędzy miejscowościami Przemęt i Sączkowo. Widok na dwa pojazdy na poboczu. Za nimi radiowóz policyjny i rząd zatrzymanych pojazdów. W osi jezdni biało-czerwone słupki oddzielające miejsce zdarzenia.
    Zdarzenie z udziałem kierujących Mitsubishi Carisma i Opla Insigni