Wolsztyn - Nowy radiowóz wolsztyńskich policjantów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Nowy radiowóz wolsztyńskich policjantów

Data publikacji 03.12.2021

Dziś przed Komendą Powiatową Policji w Wolsztynie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który wykorzystywany będzie przez wolsztyńskich stróżów prawa do służb patrolowych. Policyjną flotę zasiliła Kia Sportage - nowoczesne auto, które wyposażone jest w szereg systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Zakup auta możliwy był dzięki współfinansowaniu przedsięwzięcia przez Urząd Miasta w Wolsztynie.

03.12.2021 r. przed siedzibą wolsztyńskich policjantów odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu oznakowanego Kia Sportage przeznaczonego dla funkcjonariuszy Wydziału Prewencji. Kluczyki do nowego samochodu służbowego symbolicznie przyjął Zastepca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Krzysztof Rezler. Radiowóz zakupiony został dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych gminy Wolsztyn, która w połowie sfinansowała przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Koszt radiowozu oznakowanego to ok. 126 tysięcy złotych.  

W imieniu samorządu gminnego Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Adamczak podziękowali za codzienną służbę oraz wyrazili przekonanie, że nowy nabytek wolsztyńskich stróżów prawa służyć im będzie przez następne lata i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Wolsztyn.

Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier  podziękował w imieniu wszystkich policjantów za przekazany radiowóz, a także podkreślił, jak istotna jest dobra współpraca z władzami gminy.

  • Nowy radiowóz wolsztyńskich policjantów - Kia Sportage. Obok Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie Robert Bekier, Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Adamczak, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Krzysztof Rezler.
    Wolsztyn - Nowy radiowóz wolsztyńskich policjantów