Aktualności

Powodowo-Żodyń - Zderzenie dwóch aut

Data publikacji 01.12.2021

Wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze K-32 w rejonie Powodowa doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i autem dostawczym. W zdarzeniu ucierpiał kierowca Skody, który trafił do wolsztyńskiego szpitala. Na miejscu przez około trzy godziny pracowali policjanci. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

30.11.2021r. ok.godz. 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie został poinformowany o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Powodowem, a Żodyniem.

Skierowani na miejsce policjanci Wydział Ruchu Drogowego ustalili że kierujący Skodą Fabią 21-letni mieszkaniec Gubina na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Mercedesem Sprinterem, którym kierował mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

Kierujący Skodą mężczyzna oraz jego pasażerka zostali przetransportowani do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. U mężczyzny stwierdzono m.in. złamanie lewej ręki oraz ogólne potłuczenia. Pasażerka Skody doznała obrażeń, które nie zagrażały jej życiu i po udzieleniu pomocy została zwolniona do domu.

Kierujący Mercedesem nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. Od kierowcy auta osobowego pobrana został do badań krew.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili jego oględziny. Na czas prowadzonych działań wyznaczony został objazd, a następnie policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Utrudnienia w ruchu trwały około trzech godzin.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalane będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

  • Sceneria nocna. Widok na uszkodzony samochód marki Skoda
    Powodowo-Żodyń - Zderzenie dwóch aut
  • Sceneria nocna. Widok na uszkodzony samochód marki Mercedes Sprinter
    Powodowo-Żodyń - Zderzenie dwóch aut
Powrót na górę strony