Aktualności

Powiat - Kolizyjny poniedziałek

Data publikacji 30.11.2021

Poniedziałek, 29 listopada zapisał się w policyjnych statystykach, jako dzień pod znakiem zdarzeń drogowych. Tego dnia policjanci trzykrotnie kierowani byli na miejsca kolizji. W każdym z przypadków sprawcy ukarani zostali mandatami. Szczęśliwie nikt z uczestników tych zdarzeń nie został ranny.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok.godz. 08:30 w Sączkowie. Tu kierujący Fiatem Ducato mieszkaniec Żegrowa w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu mieszkańcowi Przemętu, którym poruszał się Jeepem doprowadził do zderzenia pojazdów. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że jego uczestnicy byli trzeźwi i nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kierowca samochodu dostawczego ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano nieco ponad godzinę później na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Szczęśliwie była to niegroźna kolizja. Kierująca Renaultem Megane mieszkanka Nowej Dąbrowy podczas manewru cofania, jaki podjęła wyjeżdżając z parkingu uderzyła w Kię Rio kierowaną przez mieszkankę Obry, która zatrzymała się z uwagi na warunki ruchu drogowego. Żadna z uczestniczek zdarzenia nie odniosła obrażeń. Jak ustalono na podstawie badań kobiety nie znajdowały się pod wpływem alkoholu. Kierująca Renaultem ukarana została mandatem w wysokości 250 złotych.

Około godziny 14:30 na drodze krajowej nr 32 w rejonie Ronda im. Rotmistrza Witolda Pileckiego kierujący Citroenem 68-letni mieszkaniec Nowej Obry wyjeżdżając z tzw. pasa rozbiegowego doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym Scania, którym kierował mieszkaniec Poznania. Kierujący autem osobowym nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. Policjanci skierowani na miejsce ukarali mężczyznę 300-złotowym mandatem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków drogowych. Istotnym elementem decydującym o bezpieczeństwie na drodze jest również zachowanie odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu i zachowanie szczególnej ostrożności podczas podejmowania newralgicznych manewrów. Spełniając te warunki każdy kierowca znacząco zminimalizuje ryzyko uczestnictwa w wypadku lub kolizji.

Powrót na górę strony