Aktualności

Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWY PORANEK"

Data publikacji 29.11.2021

Dziś rano policjanci wolsztyńskiej drogówki wspomagani przez swych kolegów z Wydziału Prewencji przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań skontrolowano około 700 kierowców, z których żaden - jak wykazały badania - nie zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. Wyniki badań napawają optymizmem i wskazują na widoczną na tym przykładzie świadomość kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu.

29.11.2021 r. we wczesnych godzinach porannych rozpoczęła się cykliczna akcja policjantów drogówki „Trzeźwy Poranek”. Policjantów kontrolujących trzeźwość uczestników ruchu drogowego spotkać można było w kilku miejscach na drodze krajowej nr 32 przebiegającej przez teren całego powiatu. Pokłosiem działań było skontrolowanie około 700 kierujących pojazdami mechanicznymi, z których żaden nie znajdował się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu.

Liczba przebadanych kierowców w zestawieniu z brakiem osób, które zdecydowały się na jazdę "na podwójnym gazie" pozwala na wyciągnięcie obiecujących wniosków dotyczących poziomu świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie odpowiedzialności karnej oraz współodpowiedzialności za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Pomimo optymistycznych wyników dzisiejszych działań policjanci jak zawsze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę za kierownicą, szczególnie w odniesieniu do zagrożeń wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu. W bieżącym miesiącu w trakcie codziennych służb mundurowi zatrzymali, bowiem 6 kierujących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, a miesiąc wcześniej było ich 7.

  • Droga krajowa nr 32. Policjanci kontrolują trzeźwość kierujących. Widocznych jest czworo policjantów w żółtych kamizelkach odblaskowych obserwujących ruch pojazdów.
    Policyjna akcja "TRZEŹWY PORANEK"
  • Droga krajowa nr 32. Policjanci zatrzymali trzy pojazdy i kontrolują stan trzeźwości kierujących. Jako pierwszy w kolumnie zatrzymany został kierowca auta dostawczego, za nim samochód osobowy i TIR.
    Policyjna akcja "TRZEŹWY PORANEK"
  • Zbliżenie na kabinę samochodu dostawczego. Policjant podchodzi z urządzeniem pomiarowym do drzwi pojazdu. Kierowca przez otwartą szybę wydmuchuje powietrze do alkotestu.
    Policyjna akcja "TRZEŹWY PORANEK"
Powrót na górę strony