Aktualności

Karpicko - Dwie nastolatki ranne w wyniku wypadku

Data publikacji 22.11.2021

W miniony piątek wieczorem w Karpicku doszło do zdarzenia drogowego, w następstwie którego ranne zostały dnie nastolatki. Jak ustalili obecni na miejscu mundurowi, kierujący samochodem osobowym mężczyzna, który wjechał na chodnik i potrącił piesze był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzić będą wolsztyńscy policjanci.

19.11.2021 r. ok.godz. 19:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Wczasowej w Karpicku. Skierowany na miejsce patrol WRD ustalił, że kierujący samochodem Skoda Octavia 23-letni mieszkaniec Karpicka nie zachował bezpiecznej odległości od Volkswagena Golfa, którym kierował 19-letni mieszkaniec Starego Widzimia.

W następstwie tego doprowadził do najechania na tył poprzedzającego pojazdu, a następnie zjechał na pobliski chodnik, którym szły dwie piesze - mieszkanki Wolsztyna w wieku 14 i 15 lat.

W wyniku potrącenia młodsza z nich doznała obrażeń w postaci rany ciętej głowy, otwartego złamania palca i ogólnych potłuczeń. Druga piesza doznała wstrząśnięta mózgu, stłuczenia klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń.

Obie nastolatki zostały przewiezione do szpitala, a policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do oględzin procesowych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W sprawie wypadku wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności dotyczące zdarzenia.

  • Sceneria nocna. Na pierwszym planie uszkodzone w wyniku wypadku auto, w tle radiowóz wewnątrz którego znajduje się policjant sporządzający dokumentację służbową. Radiowóz ma włączone światła błyskowe.
    Karpicko - Dwie nastolatki ranne w wyniku wypadku
  • Sceneria nocna. Uszkodzone w wyniku wypadku auto z otwartą pokrywą silnika oraz klapą bagażnika.
    Karpicko - Dwie nastolatki ranne w wyniku wypadku
Powrót na górę strony