Uwaga na telefony od oszustów podajacych się za policjantów! - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Uwaga na telefony od oszustów podajacych się za policjantów!

Data publikacji 16.11.2021

Dziś kilku mieszkańców Wolsztyna zaatakowanych zostało przez oszustów, którzy w trakcie rozmów telefonicznych podając się za policjantów próbowali wyłudzić od nich informacje o posiadanej w domu gotówce lub kosztownościach. Policjanci ostrzegają wszystkich i apelują, by w podobnych sytuacjach nie udzielać informacji, których skutkiem mogą być popełnione na ich szkodę przestępstwa.

16.11.2021 r. policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki w ramach prowadzonych działań operacyjnych powzięli informacje o trzech próbach oszustw, polegających na kontaktach telefonicznych z mieszkańcami Wolsztyna, podczas których przestępcy przedstawiali się, jako policjanci i nakłaniali do przekazania informacji o zgromadzonej w domach gotówce i kosztownościach.

Kolejna - czwarta - informacja o próbie oszustwa dotarła do mundurowych za pośrednictwem linii alarmowej 112. W tym przypadku przestępca po zadaniu pytania o pieniądze i kosztowności znajdujące się w mieszkaniu próbował przekonać swego rozmówcę, że około godziny 14:00 otrzyma zawiadomienie o konieczności stawiennicywa w wolsztyńskiej jednostce policji.

Policjanci apelują do wszystkich o daleko idącą ostrożność w podobnych przypadkach. Pamiętajmy, że policjanci NIGDY nie będą żądali przekazywania tego typu informacji.

W takich przypadkach najlepiej przerwać połączenie i skontaktować się bezpośrednio z operatorem numeru alarmowego 112. Ostrożność, nawet jeśli okaże się przesadna, może być zachowaniem, które uchroni nas przed staniem się ofiarą oszusta.