Wolsztyn/Świętno - Zaginieni nastolatkowie zostali odnalezieni! - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Świętno - Zaginieni nastolatkowie zostali odnalezieni!

Data publikacji 09.11.2021

Prowadzone w związku ze zgłoszeniem zaginięcia dwojga nastolatków działania policji zakończyły się odnalezieniem siedemnastolatki i jej o rok młodszego kolegi, którym szczęśliwie nic się nie stało.

Policjanci prowadzący działania poszukiwawcze za zaginionymi 17-letnią mieszkanką Siedlca i 16-letnim mieszkańcem Obry zakończyli je odnalezieniem obojga. Informacja o zaginionych trafiła w godzinach popołudniowych do lokalnych mediów, za pośrdnictwem których przekazana  została mieszkancom powiatu wolsztyńskiego oraz całej Wielkopolski.

Dzięki wysiłkom policjantów i pomocy internautów akcja poszukiwawcza znalazła swój szczęśliwy finał. Na prośbę o pomoc błyskawicznie odpowiedzieli również przedstawiciele Cywilnej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej Zbąszynek. W drogę do Wolsztyna wyruszyli znajdujący się w tym czasie w Głogowie i Gorzowie Wielkopolskim przewodnik psa oraz operator drona z kamerą na podczerwień. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z kolejnym dronem ruszyli policjanci Wydziału Techniki Operacyjnej.

W międzyczasie policjanci bazujący na zbieranych przez cały czas trwania działań informacjach odnaleźli nastolatków na terenie Świętna. Oboje zostali przetransportowani karetką do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zostaną zbadani.

Policjanci składają podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do odnalezienia nastolatków.