Świętno - Policjanci zatrzymali do kontroli poszukiwanego mężczyznę - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Świętno - Policjanci zatrzymali do kontroli poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 08.11.2021

Kontrola drogowa najczęściej kojarzy się ze sprawdzeniem uprawnień do kierowania, kontrolą stanu trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdu. Efektem jednej z kontroli, jaką w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji poza wymienionymi czynnościami było także ustalenie, że legitymowany przez nich kierowca jest poszukiwany na podstawie Zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Kołobrzegu.

07.11.2021r. ok.godz. 00:30 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Świętnie uwagę policjantów Wydziału Prewencji pełniących służbę w tym właśnie miejscu zwróciło BMW zarejestrowane na terenie Niemiec.

Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem mężczyznę. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że to 31-letni mieszkaniec Łodzi. Po wprowadzeniu  jego danych osobowych do systemu informatycznego okazało się, że jest poszukiwany przez łódzkich policjantów na podstawie Zarządzenia Prokuratury Rejonowej z Kołobrzegu, w sprawie ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci odebrali od mężczyzny oświadczenie o miejscu pobytu. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.