Powiat - Policjanci podczas działań prewencyjnych na cmentarzach - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Policjanci podczas działań prewencyjnych na cmentarzach

Data publikacji 29.10.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz posterunków w Siedlcu i Przemęcie w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych prowadzą zaplanowane w tym okresie działania profilaktyczne. Ich celem jest ograniczenie liczby przestępstw i wykroczeń występujących w tym czasie na cmentarzach. Od dziś w ramach ogólnopolskiej akcji ZNICZ realizowane są również działania informacyjno-edukacyjne policjantów Wydziału Ruchu Drogowego pn. „Nie zabijaj”.

29.10.2021 r. policjanci z Wolsztyna, Siedlca i Przemętu zainicjowali działania profilaktyczne, których głównym celem jest minimalizowanie zagrożeń, do których dochodzi na terenach nekropolii w dzień Wszystkich Świętych, a także w okresie bezpośrednio go poprzedzającym. Mundurowi pojawili się na cmentarzach informując przebywające tam osoby o potencjalnych niebezpieczeństwach, z których najczęściej odnotowywane, to kradzieże.

Każdy z rozmówców otrzymał przygotowaną na tą okazję ulotkę. Jej lektura w wielu przypadkach powodowała u rozmówców refleksję dotyczącą zachowań, decydujących o staniu się ofiarą przestępcy.  Rozmówcy zgodnie przyznali, że podczas porządkowania grobów niejednokrotnie zdarzało im się pozostawiać bez nadzoru torebki i saszetki, w których znajdowały się pieniądze i dokumenty.

Równie cenne okazały się informacje dotyczące zabezpieczania mieszkań na czas nieobecności domowników oraz zmian w organizacji ruchu i wprowadzonej czasowo organizacji parkingów.

Równolegle policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zapoczątkowali dziś działania informacyjno-edukacyjne pn. „Nie zabijaj”, których głównym celem było przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego – tym zmotoryzowanym, jak również pieszym – zasad wynikających z Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Działania te wpisują się w zaplanowaną w dniach 29 października – 3 listpada br. ogólnopolską akcję ZNICZ 2021.

 • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego idą w kierunku głównego wejścia na cmentarz w Wolsztynie. Na pierwszym planie fragment radiowozu oznakowanego, po lewej stronie samochody poruszające się po ulicy.
  #1
 • Policjanci kontrolują ruch pieszych w rejonie przejścia dla pieszych przy cmentarzu
  #2
 • Policjanci kontrolują ruch pieszych w rejonie przejścia dla pieszych przy cmentarzu.
  #3
 • Policjanci idą chodnikiem w kierunku radiowozu. Są ubrani w żółte kamizelki odblaskowe z napisem POLICJA
  #4
 • Policjanci Wydziału Prewencji wręczają ulotkę kobiecie idącą o kuli na cmentarzu. Rozmawiają o zagrożeniach.
  #5
 • Policjanci Wydziału Prewencji wręczają ulotkę kobiecie prowadzącej rower na cmentarzu.
  #6
 • Policjanci Wydziału Prewencji rozmawiają z trzema osobami (kobieta i dwaj mężczyźni) sprzątającymi grób. Wskazują na zagrożenia kradzieżami, wręczają ulotkę informacyjną.
  #7
 • Policjanci Wydziału Prewencji rozmawiają z dwiema kobietami, które idą w kierunku bramy cmentarnej. Wręczają ulotkę jednej z kobiet.
  #8
 • Policjanci Wydziału Prewencji wyszli z terenu cmentarza i kierują się w stronę radiowozu. Na zdjęciu widoczny fragment bramy cmentarnej.
  #9