Wolsztyn/Tuchorza - Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Tuchorza - Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery

Data publikacji 07.10.2021

W sobotę 2 października policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki otrzymali informację o kradzieży dwóch rowerów, która miała miejsce poprzedniej nocy w Wolsztynie. Policjanci rozpoczęli działania operacyjne wykorzystując m.in. ustalenia samych pokrzywdzonych. W efekcie zatrzymano 20-letniego mieszkańca Tuchorzy oraz odzyskano skradzione jednoślady. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

02.10.2021 r. wolsztyńscy kryminalni uzyskali informację o kradzieży dwóch rowerów, do której doszło poprzedniej nocy w Wolsztynie. Policjanci ustalili, że rowery przechowywane były przez właścicielki na klatce schodowej jednej z kamienic przy wolsztyńskim Rynku. Ich wartość określono na 1.000 i 1.100 złotych.

Następstwem otrzymanej wiadomości było podjęcie działań operacyjnych i zebranie informacji mogących pomóc w wytypowaniu sprawcy i odzyskaniu skradzionego mienia. Policjanci przyjęli kilka założeń dotyczących, sposobu, w jaki złodziej mógł dostać się do budynku, kierunku, w którym oddalił się z rowerami po kradzieży i możliwości spieniężenia złodziejskiego łupu. W podejmowanych działaniach uwzględnili również ustalenia poczynione przez pokrzywdzone wolsztynianki. Przeprowadzone czynności doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy, a następnie do jego zatrzymania.

Wczoraj – 6 października – policjanci zapukali do drzwi 20-letniego mieszkańca Tuchorzy. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Bardzo szybko okazało się, jednak, że typowanie wskazujące mężczyznę, jako sprawcę kradzieży, było ze wszech miar uzasadnione. Na terenie posesji, w budynku gospodarczym policjanci odnaleźli oba skradzione jednoślady.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wolsztynie. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży. Materiały sprawy po zakończonym postępowaniu trafią do sądu. Kara, z jaką będzie musiał się liczyć dwudziestolatek, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  • Korytarz Wydziału Kryminalnego. Dwaj policjanci ubrani w żółte kamizelki z napisem POLICJA prowadzą zatrzymanego. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
    Wolsztyn/Tuchorza - Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery