Aktualności

Luboń/Siedlec - Policjant z brązowym medalem Mistrzostw Polski w No Gi Jiu Jitsu

Data publikacji 28.09.2021

W dniach 25 i 26 września br. w Luboniu odbyły się XI Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. Trzecie miejsce w kategorii MASTER I wywalczył mł.asp. Mateusz Grelak – przewodnik psa służbowego z Posterunku Policji w Siedlcu. To pierwszy tak znaczący sukces sportowy policjanta, który zajmuje się tą dyscypliną od dwóch lat.

W sobotę i niedzielę -  25 i 26 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbyły się XI Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2021. To jedna z największych imprez tego typu organizowanych w Polsce.

Dyscyplina sportu nazywana też  brazylijskim jiu jitsu jest połączeniem zapasów, jiu jitsu i judo i opiera się na chwytach, dźwigniach oraz innych technikach unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika. Nie stosuje się natomiast uderzeń.

W zawodach po raz pierwszy wystartował mł.asp. Mateusz Grelak przewodnik psa służbowego z Posterunku Policji w Siedlcu, który zainteresował się ta dyscypliną sportu przed dwoma laty. Policjant wystartował w kategorii MASTER I, biały pas. powyżej 97,5 kg i zdobył trzecie miejsce stając na podium zawodów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszemu koledze i życzymy dalszych sportowych osiągnięć.

  • Policjant mł.asp. Mateusz Grelak eksponuje zdobyty medal oraz dyplom na tle gwiazdy Policji.
    Policjant z brązowym medalem Mistrzostw Polski w No Gi Jiu Jitsu
  • Mateusz Grelak na podium zawodów Mistrzostw Polski w No Gi Jiu Jitsu, które odbyły się w Luboniu.
    Policjant z brązowym medalem Mistrzostw Polski w No Gi Jiu Jitsu