ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy

Data publikacji 20.09.2021

W miniony piątek, w ramach działań ROADPOL SAFETY DAYS, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Niestety znaczna część kierowców zatrzymana tego dnia do kontroli drogowej jechała zbyt szybko.

W piatek 17 września, w ramach akcji ROADPOL SAFETY DAYS policjanci WRD kontrolowali prędkość, z jaką zmotoryzowani poruszali się po drogach powiatu wolsztyńskiego. Głównym celem działań było eliminowanie wykroczeń i zachowań uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policyjne analizy wskazują na znaczący wpływ zachowań kierowców, w tym świadome przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, na obserwowaną obecnie wysoką dynamikę zdarzeń w ruchu drogowym. Następstwem tej obserwacji są realizowane na terenie całej Wielkopolski działania ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie tego typu zjawisk.

Mundurowi kontrolowali ruch na wyznaczonych trasach organizując na nich statyczne posterunki kontroli.

Podczas akcji, policjanci zatrzymali do kontroli 38 kierujących pojazdami. Spośród kontrolowanych kierowców aż 34 zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości. Wśród kierowców jeden o 55 km/h przekroczył prędkość dozwoloną w terene zabudowanym. Konsekwencją w tym przypadku było zawiadomenie o popełnionym wykroczeniu organu, który wydał dokument. W nastepnej kolejności, w drodze decyzji administracyjnej, kierowcy zatrzymane zostaną na okres 3 miesięcy  uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Działania ROADPOL SAFETY DAYS realizowane będą do 22 września.